Sekrety mebli domowych
Poznaj skuteczne sposoby na maksymalne wykorzystanie potencjału zabudowy meblowej. Dzięki nowoczesnej technice, która działa skutecznie nawet, gdy jej na pierwszy rzut oka nie widać!
Specjaliści z firmy Hettich „prześwietlili” każdy element zabudowy meblowej i znaleźli miejsca, które mogą stanowić dodatkowy potencjał przestrzeni do przechowywania.
– Estetyczna szufladka umieszczona pod półką w szafce czy sprytny schowek ukryty za drzwiami przesuwnymi to proste, ale skuteczne sposoby na uporządkowanie wnętrza i zorganizowanie wygodnego, przejrzystego systemu przechowywania – mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.
Dyskretnie, ale zawsze pod ręką
Wnęka w korytarzu, nawet o nietypowym kształcie pod schodami, to miejsce, które można spożytkować na dodatkową szafę i estetycznie zabudować maskującymi frontami bez uchwytów. Big Org@Tower Wood z elektromechanicznym wspomaganiem otwierania Easys to idealny sposób na rozwiązanie problemu przechowywania obuwia, często porozrzucanego niedbale na podłodze w korytarzu, ale nie tylko… W ukrytej za frontem szafce jest miejsce na półki, pod którymi z kolei – w zupełnie nieinwazyjny sposób – można zamontować szufladki z systemu piórnikowego SmarTray.
– To znany obrazek z naszych domów: nerwowe poszukiwanie kluczy, które przecież powinny leżeć.., no właśnie gdzie? Na komodzie w korytarzu albo na półce pod lustrem? Zamiast przekładać je z miejsca na miejsce, zaplanujmy na klucze bardzo wygodne miejsce w szafie w korytarzu w bezpiecznej szufladce. Niewielkie gabaryty systemu SmarTray pozwolą wygodnie wkomponować go w już istniejąca zabudowę meblową – podpowiada Joanna Nowak.
Decydując się na system SmarTray zyskujemy podwójnie: mamy stałe miejsce dla drobiazgów, które lubią się zawieruszać, a jednocześnie nie tracimy cennej przestrzeni na dodatkowe, mocno wyeksponowane półki czy wymagające więcej miejsca tradycyjne szuflady.
Dyskretny system SmarTray może być wykonany z plastiku w kolorze białym, czarnym lub w optyce aluminium. Doskonale sprawdzi się jako nieduża (wysokość 40 lub 60 mm), podręczna szufladka na trzymanie przedmiotów, do których chcemy mieć łatwy i szybki dostęp.
Dwie szuflady w jednej
Jeden front, a po jego otwarciu wysuwają się dwie szuflady – to bardzo praktyczne rozwiązanie stosowane w zabudowie kuchennej. Dodatkowa szuflada wewnętrzna, umieszczona w szufladzie głębokiej, porządkuje przestrzeń mebla i pozwala na jej jeszcze lepsze wykorzystanie. To również popularny zabieg aranżacyjny pozwalający ograniczyć ilość szczelin zakłócających minimalistyczną, prostą płaszczyznę bryły mebli.
– W dużej, pojemnej szufladzie możemy ukryć mniejszą, wewnętrzną, która idealnie sprawdzi się do przechowywania sztućców, drobnych akcesoriów kuchennych czy przypraw. Aby jednak komfortowo z niej korzystać warto połączyć front wysokiej szuflady z szufladą wewnętrzną za pomocą zabieraka – mówi Joanna Nowak. – W ten sposób, otwierając front wysokiej szuflady od razu wysuniemy też szufladę wewnętrzną i będziemy mieli do niej pełen dostęp.
Jeżeli chcemy sięgnąć po produkty czy naczynia z dolnego poziomu wysokiej szuflady, wystarczy, bez schylania się, unieść zabierak. Szuflada wewnętrzna schowa się wówczas w korpusie mebla.
Działający całkowicie mechanicznie zabierak wystarczy przykręcić do frontu i wpiąć adapter we front szuflady wewnętrznej. Kolory tworzywa, z którego wykonany jest zabierak, można dobrać do koloru szuflady. Dostępne są wersje szary, antracytowy, a do szuflad ArciTech także szary kwarcowy.
Utrzymanie porządku może być proste
Zabawy z pociechą bywają męczące, dlatego w pokoju dziecka sprawdzi się nietypowa „ławka”. Można na niej wygodnie usiąść, a po skończonej zabawie wystarczy lekko przesunąć ruchomy front i schować do środka zabawki. Jak to możliwe? System do małych frontów przesuwnych SlideLine M pozwala projektować pomysłowe meble, które kryją w sobie dodatkowe funkcje. W ten sposób oszczędzamy miejsce, a jednocześnie optymalnie wykorzystujemy zabudowę meblową.
System SlideLine M do przesuwnych drzwi wpuszczanych ma szczególną zaletę – pozwala zabudować miejsca, które często pozostają niezagospodarowane, np. przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym a górną zabudową. To dodatkowe miejsce do przechowywania, dyskretnie ukryte za estetycznym frontem przesuwnym, który można skomponować ze stylistyką całej zabudowy meblowej. W tak zaaranżowanym schowku możemy przechowywać podręczne akcesoria kuchenne, porządkując w ten sposób blat kuchenny. Wystarczy jednym ruchem dłoni przesunąć front, aby ukryć zawartość schowka.